Boží město

Kategorie: Vlastní

Boží město

Milí farníci

chtěli bychom vás pozvat k účasti na společném festivalu Boží město, který se uskuteční v sobotu 25. 5. Bude to obdoba festivalu, který se ve Frýdku-Místku uskutečnil před dvěma lety. Jedná se o ekumenickou aktivitu křesťanských církví v našem městě.

Během soboty bude možné shlédnout divadlo jednoho herce pro děti s názvem Tučňáci na arše, v dopoledních hodinách bude rodinná hra, budou probíhat chvály kapel napříč církvemi, budou dvě přednášky o vztazích, koncert Pavla Helana, modlitby za město a další koncerty. Vše se odehraje v sadech Bedřicha Smetany a v Národním domě v Místku.

Je to aktivita, kterou církve společně pořádají pro město, jedná se o nabídku pro všechny obyvatele, tedy i pro nás. Zveme vás tedy všechny k účasti, zveme vás také k tomu, abyste s sebou přivedli své sousedy nebo známé. Plakátky na festival jsou vzadu v kostele, na webových stránkách s názvem Boží město, a na stránkách farnosti.

Součástí festivalu je také prezentace jednotlivých církví a dalších s církví souvisejících organizací jako je Charita a podobně. V předchozím ročníku měla naše farnost stánek, který jsme zaplnili dobrotami a buchtami z našich kuchyní  a rozdávali je zdarma všem přítomným. Byla to taková aktivita, kdy jsme měli možnost obdařit druhé úsměvem, dobrým slovem a darovat jim něco k občerstvení. V současnosti, kdy v naší farnosti každý měsíc probíhá Farní kafe, chceme u příležitosti festivalu jakoby rozšířit toto farní kafe a pozvat k účasti i další mimo naši farnost.

Chceme vás tímto požádat o pomoc při realizaci tohoto záměru. Určitě budeme potřebovat pekařky, aby napekly něco dobrého. Dobroty bude možné přinést v pátek 24. 5. večer nebo v sobotu 25. 5. ráno na starou faru.

Při této příležitosti budeme potřebovat pomoci s odvozem a převážením buchet, stavěním stánku a službami ve stánku. Prosíme ochotné, kteří chtějí jakkoliv pomoci, aby zanechali kontakt na sebe u kněží, ve farní kanceláři nebo na webových stránkách farnosti. Také jsme otevřeni všem vašim dalším podnětům k rozšíření nabídky prezentace ve stánku naší farnosti. Týden přes festivalem svoláme společné setkání s upřesněním jednotlivých služeb.

Předem děkujeme za vaši podporu.

plakat_bozi_mesto_2024