Vzhledem k mnohým dotazům farníků upřesňujeme situaci ohledně parkování u kostela sv. Jana Křtitele.

Parkovací situace v celém Frýdku-Místku je kritická (chybí cca 3.000 míst).

U farního kostela je situace s parkováním řešena již od roku 2015. Byly zde osazeny dopravní značky „Vyhrazené parkoviště“ s povolením farního úřadu.

Při parkování v okolí farního kostela bylo i nadále dopravní značení soustavně porušováno. Z tohoto důvodu byly se zájemci uzavřeny nájemní smlouvy o parkování (cena za parkovací místo je stanovena na 6.000,-Kč/rok). V současné době jsou pronajatá místa označena. Zbývající místa jsou pro potřeby farního úřadu.

Parkování u farního kostela v týdnu je možné na neoznačených místech. V neděli taky na volných označených místech s výjimkou označení dům č. p. 68.

Děkujeme za vzájemnou ohleduplnost.